Suche szczotkowanie ciała – czy to naprawdę działa?

Created with Sketch.

Szczotkowanie

Złuszczanie zrogowaciałych komórek z powierzchni skóry jest ważnym etapem w kompleksowej pielęgnacji ciała. W dziedzinie kosmetologii istnieje wiele metod mających na celu usunięcie martwego naskórka — zaczynając od używania peelingów, a kończąc na używaniu specjalnych kwasów kosmetycznych. Jednym ze skutecznych sposobów jest suche szczotkowanie ciała, inaczej zwany suchym peelingiem. Jakich zasad należy przy tym przestrzegać?

Na czym polega suche szczotkowanie ciała?

Szczotkowanie na sucho to popularny zabieg wśród kobiet. Używa się do tego specjalnej szczotki, która ułatwia szczotkowanie po suchej skórze. Jej celem jest przede wszystkim złuszczanie martwych komórek z powierzchni skóry. Główną różnicą w stosunku do innych technik kosmetycznych jest to, że całość odbywa się na suchej skórze. Zaletą jest usuwanie większej liczby martwych komórek z powierzchni ciała w porównaniu z peelingiem stosowanym na mokro. Szczotkowanie suche nie uszkadza też naskórka, którego nie chcemy się pozbyć, dlatego nie powinno podrażniać przy odpowiednim wykonaniu zabiegu. 

Jakie są zalety suchego szczotkowania ciała?

  • Poprawienie krążenia oraz usunięcie nadmiaru wody i zniwelowanie toksyn
  • Skóra staje się delikatna i aksamitna w dotyku i wyrównuje się jej koloryt
  • Może aktywować procesy metaboliczne w głębokich warstwach skóry
  • Powłoka skóry staje się bardziej napięta i niwelowane są obrzęki
  • Pomaga utrzymać młody wygląd skóry
  • Po takim oczyszczeniu następuje bardziej aktywna regeneracja komórek.
  • Masaż specjalną szczotką jest doskonałym sposobem na zapobieganie i zwalczanie cellulitu.
  • Po zabiegu pory skóry otwierają się pory i lepiej wchłaniają substancje z kremów i balsamów do pielęgnacji
  • Oprócz efektu estetycznego procedura czyszczenia na sucho może przyczynić się do polepszenia nastroju, a także normalizacji snu

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szczotki?

Najkorzystniejszy wpływ na skórę, mają szczotki z naturalnym włosiem. Może być to włosie z dzika lub włókien roślinnych. Jeśli mimo to zdecydujesz się na szczotkę wykonaną z materiałów syntetycznych, upewnij się, że delikatnie wpływa na skórę bez pozostawiania podrażnień. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze szczotkowaniem ciała na sucho, zdecyduj się na początku na bardziej miękką szczotkę. Stopniowo możesz zaopatrywać się w coraz twardsze szczotki, obserwując, jak wpływają na Twoją skórę.