Najlepszy odcień farby do włosów dla twojego typu urody

Created with Sketch.

Różne kolory włosów

Aby dobrać kolor włosów najlepszy dla twojej urody, musisz znać kilka ważnych wskazówek. Zanim przystąpisz do działania, warto zdobyć wiedzę na temat odpowiedniego doboru koloru farby do włosów. Odpowiednio dobrany kolor włosów sprawi, że będziesz czuła się atrakcyjnie i swobodnie. Przy wyborze warto kierować się dwoma najważniejszymi wskazówkami. Zwróć uwagę na odcień swojej karnacji oraz kolor swoich oczu. Skupienie się na tych dwóch elementach w bardzo łatwy sposób pozwoli Ci dobrać najlepszy odcień farby do twoich włosów. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, gdzie opowiemy więcej na ten temat.

Kieruj się odcieniem twojej karnacji

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, dokładne przyjrzenie się odcieniowi swojej karnacji może wiele pomóc w kwestii doboru farby do włosów. Odcienie karnacji możemy podzielić na dwa rodzaje – ciepły oraz zimny. Istnieje kilka prostych wskazówek, dzięki którym łatwo można dowiedzieć się jaki odcień skóry posiadamy. Na samym początku zwróćmy uwagę na żyły na nadgarstkach. Jeśli mają one odcień bardziej zielony, to mamy do czynienia z karnacją ciepłą. Jeśli natomiast naszym oczom ukazuje się kolor niebiesko-fioletowy jest to zdecydowanie karnacja zimna. Kolejną wartościową wskazówką jest przyjrzenie się sposobowi opalania naszej skóry. Jeśli skóra w łatwy sposób nabiera złotego koloru, to posiadasz ciepłą karnację. Oznaką drugiego rodzaju skóry jest to, że opala się ona bardzo ciężko oraz bardziej na czerwono, aniżeli na złocisty brąz.

Zwróć uwagę na twój kolor oczu

W przeciwieństwie do odcieni karnacji, w przypadku koloru oczu nie ma jednoznacznych odpowiedzi, jaki kolor będzie w danym przypadku odpowiedni. Zanim wybierzemy farbę do włosów, musimy porównać nasz kolor oczu z odcieniem karnacji, który posiadamy. Zupełnie inny kolor włosów będzie polecany dla osób z niebieskimi oczami i zimną karnacją, niż dla osób również z niebieskimi oczami i karnacją ciepłą. Można przyjąć wspólną zasadę, że w większości przypadków lepszym rozwiązaniem dla karnacji zimnej będą kolory idące bardziej w stronę chłodu, a dla karnacji ciepłej – w stronę ciepła. Głębokie krwiste kolory będą doskonałym rozwiązaniem dla kobiet posiadających ciepłą karnację, natomiast niezbyt sprawdzą się dla osób z zimną karnacją. Dla tych zaś bardziej poleca się chłodne i mniej wyraziste kolory.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Koloryzacja włosów jest jednym z najpopularniejszych czynności upiększających i jest regularnie wybierana w salonach piękności przez wiele pań. Pamiętajmy, że nasze zadowolenie z wykonanego zabiegu zależy w dużej mierze od umiejętności oraz doświadczenia specjalisty. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu, aby poszukać godnego polecenia salonu piękności. Pani,e które takowy posiadają, regularnie wybierają się na koloryzację włosów, aby te staje zachowywały swój nienaganny blask. Trzeba pamiętać, że farbowanie włosów w salonie mocno różni się od tego wykonywanego w domu za pomocą gotowej farby do włosów.