Niezawodne syropy na kaszel suchy i mokry

Created with Sketch.

Niezawodne syropy na kaszel suchy i mokry

Częstym objawem infekcji gardła staje się uporczywy ból i trudności przy przełykaniu. W wyniku zakażenia dróg oddechowych dochodzi do podrażnienia śluzówki. Nasilający się  kaszel to odruch obronny naszego organizmu. Powoduje on ogromny dyskomfort oraz pogarsza samopoczucie. Domowe sposoby leczenia tej dolegliwości zawodzą. Warto sięgnąć po sprawdzone leki na kaszel. Jednak, aby zastosować właściwy preparat, należy rozpoznać rodzaj kaszlu. Pierwszym objawem infekcji jest zawsze kaszel suchy. Nieleczony doprowadza do uporczywego kaszlu z wydzieliną.

Preparaty na kaszel suchy

Kaszel suchy można zaobserwować najczęściej w początkowym stadium zakażenia dróg oddechowych. Nie towarzyszy mu  odkrztuszanie wydzieliny. Na tego typu dolegliwość można nabyć leki w postaci syropów, które łagodzą podrażnione gardło i hamują odruch kasłania. Syrop na kaszel suchy zawierający naturalne wyciągi roślinne ukoi pierwsze objawy podrażnienia gardła. Zalecane są preparaty marki Herbapol z zawartością ekstraktów z:

  • sosny,
  • bluszczu pospolitego,
  • kwiatu lipy,
  • prawoślazu.

Przy uporczywym kaszlu suchym można sięgnąć po rewelacyjny syrop z kodeiną. Sprawdzają się również pastylki do ssania z tymianku i podbiału.

Praktyczne wskazówki przy leczeniu kaszlu suchego

Przy dolegliwościach kaszlu suchego, należy pamiętać, aby zażywać leki do godzin popołudniowych. Stosowanie ich przed samym snem powoduje problemy z zaśnięciem. W trakcie snu konieczne jest ułożenie poduszki znacznie wyżej. W trakcie uporczywego kaszlu warto sięgnąć po kubek rozgrzewającej ziołowej herbatki. Jednak nie można jej pić gorącej, aby nie podrażnić bardziej gardła.

Syropy na kaszel mokry

W wyniku kaszlu mokrego dochodzi do pozbycia się wydzieliny gromadzącej się w drogach oddechowych. Jest on następstwem kaszlu suchego. Pojawia się zwykle i dokucza w godzinach porannych. Zastosowanie właściwych leków działa odkrztuszająco. Można stosować preparaty ziołowe z zawartością saponiny wspomagającej wydalanie śluzu. Syrop na mokry kaszel rozpuszcza zalegającą w gardle wydzielinę oraz pomaga wydalić ją na zewnątrz. Rewelacyjny syrop Flegamina zmniejsza lepkość wydzieliny i powoduje tym samym jej upłynnienie. Preparat jest wskazany w przewlekłych chorobach dróg oddechowych z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu. Zalecany jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Syrop ten dostępny jest o smaku miętowym oraz truskawkowym.

Praktyczne rady przy kaszlu mokrym

Leczenie kaszlu mokrego niekiedy okazuje się długotrwałe. Działanie leków może wspomóc zastosowanie syropu z cebuli i czosnku. Działają niezwykle wykrztuśnie i antybakteryjnie na drogi oddechowe. Istotną kwestią przy tego typu dolegliwościach jest pamiętanie o nawilżeniu pomieszczenia, w którym przebywamy i śpimy. Zbawienny wpływ na kaszel mokry mają inhalacje wodne.