Nakładki Clear Aligner – rewolucja w prostowaniu zębów?

Created with Sketch.

Nakładki prostujące

Nakładki Clear Aligner znane są jako nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego. Metoda ta opiera się na stosowaniu, wymiennych przeźroczystych nakładek. Powszechne na temat nakładki Clear Aligner opinie przedstawiają je jako innowacyjne leczenie. Z nakładkami Clear Aligner leczenie ortodontyczne odbywa się bez udziału tradycyjnego metalowego aparatu na stałe, czy też ruchomych retainerów. Jest to nowoczesna, mało inwazyjna i skuteczna metoda, polecana wszystkim tym, u których tradycyjne aparaty się nie sprawdzają.

Nakładki Clear Aligner – plan leczenia.

Podstawą leczenia jest opracowanie indywidualnego planu. W tym celu konieczna jest konsultacja ortodontyczna, wykonanie zdjęcia pantomograficznego, pobranie wycisku i stworzenie cyfrowej analizy wady. Następnie tworzona jest symulacja i plan leczenia, które ukazują oczekiwane rezultaty.

Symulacja obejmuje ilość nakładek, jakie będą objęte leczeniem, czas niezbędny do osiągnięcia pożądanych rezultatów oraz cenę całego procesu.

Nakładki Clear Aligner – jak wygląda leczenie?

Nakładki Clear Aligner wykorzystują do leczenia ortodontycznego przeźroczyste nakładki, wyrównujące zęby. Nakładki przestawiają zęby zgodnie ze swoim kształtem. Za każdą wizytą pacjent otrzymuje 3 nakładki, które zmienia co tydzień. Nakładki pacjent nosi co najmniej 20 godzin dziennie. Wówczas obserwuje się najlepsze efekty leczenia. Pacjent może ściągać nakładki do czynności higienicznych, czy też jedzenia. Niemniej jednak powinien on pamiętać o noszeniu ich jak najczęściej. Zestaw nakładek jest wymieniany co 3 tygodnie w gabinecie ortodontycznym. W przypadku braku postępów konieczne jest dalsze noszenie posiadanego zestawu. Czas leczenia uzależniony jest od stopnia wady zgryzu. Po zakończeniu leczenia, pacjent nosi nakładki retencyjne na noc.

Zalety nakładek Clear Aligner.

Nakładki Clear Aligner wykonane są z miękkiego, biokompatybilnego tworzywa. Dzięki temu wyeliminowane jest ryzyko otarć, czy też urazów w jamie ustnej. Co więcej, leczenie to jest niemalże bezbolesne, gdyż nakładki są wymieniane co tydzień – a więc dość często, co sprawia, że zmiany są delikatne. Bezsprzecznie największą zaletą nakładek jest ich niemalże niewidoczny wygląd. Przeźroczysta nakładka dopasowuje się do kształtu zęba, nadając mu lekki połysk. Jest to wygodne, dla osób, które nie mogą sobie ze względów estetycznych pozwolić na standardowe leczenie ortodontyczne.

Nakładki Clear Aligner – opinie na temat leczenia.

Nakładki Clear Aligner opinie zbierają bardzo obiecujące. Metoda ta uważana jest za niezwykle skuteczną, a zarazem bardziej komfortową dla pacjenta w stosunku do tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Metoda ta jest rozpowszechniona i doceniana na całym świecie. Nakładki Clear Aligner skutecznie prostują zęby, są przeźroczyste i niewidoczne, a co więcej nie wpływają negatywnie na jakość życia pacjenta. Warto zaznaczyć, że cena leczenia jest porównywalna do standardowego leczenia za pomocą metalowych aparatów. Jeśli więc marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu, koniecznie zgłoś się do gabinetu ortodontycznego i skorzystaj z nakładek Clear Aligner.