Prawdziwe arcydzieła z House of Sillage

Myślę, że wiele z nas przekonało się o tym, że nie tylko zapach decyduje o tym, czy dane perfumy zakupimy, czy nie. Wiele z nas, tak jak ja zwraca także uwagę na ich opakowanie oraz flakon. Te, które niedawno pokazała mi przyjaciółka oczarowały mnie po prostu wszystkim. Są takimi małymi arcydziełami sztuki i są jedyne w swoim rodzaju pod każdym względem.

Ich twórczynią jest Nicole Mather, która jak sama o nich mówi:

,,Inspiracją do tworzenia było dla mnie życie, wspomnienia łez, śmiechu, podekscytowania oraz dobre i złe chwile, które mnie spotkały”.

Zebrała ona zatem w swoim zespole najlepsze francuskie nosy oraz jubilerów, którzy będą tworzyli cudeńka. Jest 10 zapachów House of Sillage dla kobiet z serii Signature oraz 8 z serii Limited i 4 dla mężczyzn z kolekcji Signature. Każdy z nich jest nieprzewidywalny i stanowi prawdziwą niespodziankę.

Dlaczego są one tak wyjątkowe?

Ponieważ w swoim składzie zawierają składniki, które pochodzą z całego świata i są niezwykle rzadkie. W każdych perfumach znajduje się minimalnie 20% esencji zapachowej, co zapewnia najwyższą jakość oraz ich trwałość. W damskiej kolekcji, Hauts Bijoux to tropiki, gdyż pachnie owocami i rzadkimi kwiatami karo korunde, Cherry Garden jest natomiast słodki i przywodzi na myśl Pola Elizejskie, głównym aromatem jest wiśnia, w Tiarze znajdziemy kwiatowo-owocowe aromaty, dzięki którym poczujemy się królewsko, a w Emerald Reign wyczujemy drzewa połączone z owocami, w których wyczuwa się jakąś dzikość i niezależność. W męskiej linii, w zapachu HOS N.001 znajdziemy korzenne nuty, a w HOS N.003 orzeźwiającą nutę oceanicznych fal morskich. I można by tak w nieskończoność. Kolejną rzeczą jaką je wyróżnia są opakowania projektowane przez francuskich jubilerów. Do ich wykonania stosują oni szlachetne metale oraz kryształki Swarovskiego. I tak na przykład w serii Signature użyto właśnie kryształków, natomiast te z Limited są sygnowane i numerowane, ponieważ do ich wykonania zastosowano także białe, żółte i różowe złoto i każde mają jedyny w swoim rodzaju wzór. Ciekawostką w konstrukcji tych perfum jest to, że korek każdych z nich pasuje do wszystkich ich rodzajów.

Powiem tak, ze względu na swoją oryginalność perfumy te raczej nie należą do najtańszych, ale mimo to uważam, że Ci którzy lubią świat zapachów powinni przynajmniej je sobie obejrzeć, gdyż naprawdę są to małe działa sztuki.