Perfumy z dodatkiem przypraw – zimowy niezbędnik

Zima to czas, kiedy najlepiej sprawdzają się perfumy ciężkie, intensywne i aromatyczne. Zapachy, które latem mogą przytłaczać i drażnić zarówno nasze nozdrza jak i osób znajdujących się w pobliżu, podczas chłodnych dni idealnie będą spełniały swoją funkcję. Otulą nas ciepłym niczym wełniany szalik aromatem i porządnie rozgrzeją.

Zarówno w drogerii jak i perfumerii internetowej np. https://esentire.pl wybór ciepłych, słodkich i intensywnych pachnideł jest naprawdę ogromny. Podczas poszukiwań odpowiednich perfum na zimowe dni, warto wziąć pod uwagę te z dodatkiem przypraw. Nie tylko one nieodłącznym dodatkiem w naszej kuchni ale również doskonale komponują się z nutami zapachowymi perfum. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, które przyprawy najczęściej tworzą urzekające zapachy.

Które przyprawy najczęściej można znaleźć w perfumach?

Na wstępie należy wspomnieć o cynamonie. Wielu z nas ta aromatyczna przyprawa przywodzi na myśl słodkości i desery – podobnie wyczuwalna jest także w perfumach. Nadaje im słodyczy i wyjątkowego charakteru. Sprawia, że zapach przykuwa uwagę i staje się zmysłowy. Jej wyjątkowy aromat możemy znaleźć zarówno w perfumach męskich jak i przeznaczonych dla kobiet.

Często w pachnidłach możemy spotkać się również z goździkiem. Dzięki niemu kompozycja nabiera ostrego i cierpkiego zapachu. Sprawia również, że nuty korzenno-ziołowe stają się bardziej wyraziste.

Kolejną przyprawą, która znajduje swoje zastosowanie nie tylko w kuchni jest pieprz. Pierwsza jego odmiana, czyli pieprz różowy charakteryzuje się słodkawym i nieco pikantnym aromatem. Pieprz czarny natomiast jest dużo bardziej intensywny w odbiorze i znacznie ożywia kompozycję. Jego zapach jest odświeżający i delikatnie drzewny.

Warto wspomnieć jeszcze o gałce muszkatałowej, która występuje głównie w zapachach dla mężczyzn. Jej aromat jest pikantny z wyraźnie wyczuwalną nutką słodyczy. Dodatkowo przyprawa ta wprowadza świeżość do całej kompozycji. Perfumy z jej domieszką koją nerwy i odprężają.