Perfumy i rodzaj skóry – co mają ze sobą wspólnego?

W dzisiejszych czasach wybór w drogeriach czy perfumeriach internetowych jest ogromny. Półki sklepowe uginają się wręcz od pięknych, elegancko zdobionych flakonów. Poszukując swojego wymarzonego zapachu często nie możemy zdecydować się na ten jedyny. Najczęściej jednak przy wyborze perfum kierujemy się ich aromatem, który musi skraść nasze serce, trwałością oraz ceną. Zapominamy natomiast o kilku innych, dość istotnych kryteriach. Stojąc przed wyborem perfum musimy wziąć również pod uwagę okazje, na które będą stosowane, obecną porę roku ale również rodzaj naszej skóry.

Wiele osób boryka się z problemem suchego i szorstkiego naskórka. Mimo intensywnego nawilżania balsamami i masłami do ciała, efekt czasami i tak jest mizerny: skóra się łuszczy i traci swoją elastyczność. Na suchej skórze szybciej widać oznaki starzenia co jest chyba największą wadą. Powodem nadmiernego przesuszenia skóry mogą być także nieodpowiednio dobrane perfumy.

Jakie zapachy powinny wybierać osoby o suchej skórze?

Osoby, których dotyka problem suchej skóry powinny wybierać pachnidła, które w swoim składzie w ogóle nie zawierają alkoholu bądź jego stężenie jest bardzo niskie. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się woda perfumowana. Niektórzy ze względu na cenę rezygnują z niej na rzecz wody toaletowej bądź kolońskiej ale posiadacze suchej skóry mogą na tym bardzo ucierpieć. Warto też sięgać po delikatne mgiełki zapachowe. Jeśli połączymy je z odpowiednimi kosmetykami nawilżającymi z tej samej serii, aromat z pewnością stanie się bardziej intensywny.

Latem należy sięgać po perfumy o delikatnych, lekkich zapachach. W upalne dni na skórze szybciej mogą wystąpić zaczerwienienia i różnego rodzaju podrażnienia. Z tego właśnie względu nie pogarszajmy jej kondycji poprzez stosowanie kosmetyków czy perfum, które posiadają wiele składników chemicznych.

Rodzaj skóry powinien w znaczącym stopniu wpływać na decyzję odnośnie zakupu perfum. Jeśli nie zastosujemy się do powyższych rad, nasza skóra przy stosowaniu pachnidła może być w jeszcze gorszym stanie niż dotychczas.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/