Perfumy gourmand – czym się wyróżniają?

Z pewnością każdy z nas ma na toaletce czy półce w łazience flakon swoich ulubionych perfum. Skrapiamy się nimi każdego dnia i czujemy się w jego towarzystwie atrakcyjnie i zyskujemy pewność siebie. Czasami jednak przychodzi taki moment, kiedy ulubione pachnidło przestaje wzbudzać w nas zachwyt a zamiast tego drażni nasze nozdrza. Zastanawiamy się jak to możliwe, że zapach który kiedyś skradł nasze serce, dziś okazuje się dla nas kompletnie nie do zniesienia. To najlepszy sygnał na to, że czas na zmiany.

Warto od czasu do czasu zdradzić swój ulubiony zapach i wypróbować inne perfumy, które być może okażą się naszym nowym faworytem. Nie bójmy się eksperymentów i testujmy zapachy, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia.
Jeśli lubimy perfumy o słodkich aromatach, warto zainteresować się pachnidłami z kategorii gourmand. Dzisiaj wyjaśniamy, co należy rozumieć pod tym pojęciem.

Dla kogo perfumy gourmand?

Perfumy gourmand to nic innego jak słodycz zamknięta w flakonie. Pachnidła z tej kategorii urzekają zapachem wanilii, pralinek, waty cukrowej, czekolady, kokosu czy miodu. Są niezwykle apetyczne i skropione takim aromatem czujemy się jak w cukierni. Często przywołują miłe wspomnienia i kojarzą się z dzieciństwem.

Polecane są głównie osobom młodym, lubiącym szaleństwo i dobrą zabawę. Świetnie sprawdzą się podczas wieczornej imprezy czy randki z ukochanym. Perfumy gourmand z pewnością skradną niejedne męskie serce – są uwodzicielskie i rozbudzają zmysły płci przeciwnej. Jeśli chcemy podkreślić swoją kobiecość oraz błyszczeć w otoczeniu, słodkie perfumy gourmand okażą się dla nas strzałem w dziesiątkę.

Pachnidła z tej kategorii o ciepłych akordach najlepiej stosować zimą i jesienią. Wtedy najlepiej spełnią swoją rolę – słodkie,rozgrzewające akordy w chłodne dni przyjemnie otulą nasze ciało.

Wybór perfum gourmand w drogeriach i perfumerii internetowej stale się powiększa. Warto przetestować jeden zapach z tej kategorii – być może skradnie on nasze serce i nie będziemy chcieli się z nim rozstawać.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/