Miód – pachnący przysmak o wielu zastosowaniach

Słodkie, otulające perfumy idealnie sprawdzają się podczas chłodnych, zimowych dni. Rozgrzewają niczym gruby wełniany płaszcz i wytwarzają wokół ciepłą, klimatyczną aurę. Są również uwodzicielskie oraz kuszące. Słodkie nuty zapachowe to przede wszystkim perfumy z kategorii gourmand, w których znajdziemy smakowite składniki, przywodzące na myśl dzieciństwo i aromaty dobiegające z cukierni. Może to być zapach pralinek, waty cukrowej, czekolady, wanilii a także miodu, którego temat poruszamy w dzisiejszym artykule. Zdradzamy, jaki charakter nadaje kompozycji i jakie ma właściwości.

Jak pachnie miód w perfumach i gdzie jeszcze się go stosuje?

Ten słodki smakołyk będący zasługą pszczół, często spotykany jest w perfumach z kategorii gourmand ale nie tylko. Jego balsamiczny, miękki aromat wprowadza do całej kompozycji odrobinę ciepła i oczywiście – słodyczy. Miód doskonale czuje się w towarzystwie akordów kwiatowych i tworzy z nimi harmonijną całość. Zapach miodu zależy od jego gatunku. Nie wszystkie bowiem pachną tak samo. Niektóre odmiany charakteryzują się drzewnym aromatem, inne natomiast emanują bardziej kwiatowym zapachem. Istnieją też rodzaje miodów, które wprowadzają do kompozycji ziołowe tchnienie.

Miód sprawdza się także w przypadku łagodzenia wielu dolegliwości. Wpływa również na nasze ciało i umysł. Gwarantuje nam przypływ energii do działania jak również poprawę samopoczucia. Oprócz tego miód także doskonale radzi sobie z infekcjami gardła. Działa antybakteryjnie i antywirusowo. Warto również wspomnieć o tym, że ten słodki przysmak wzmacnia odporność oraz reguluje poziom cukru we krwi.

W kuchni miód wykorzystywany jest głównie jako składnik deserów, ciast oraz zamiennik cukru. Doskonale sprawdza się również w różnego rodzaju sosach oraz dressingach wzbogacając ich smak. Stosuje się go również do glazur oraz marynat do mięs. Często też stanowi słodki dodatek do kanapki.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://isentire.pl/miod-w-perfumach-ciepla-otulajaca-slodycz/