Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z powierzchni ciała?

Uwielbiamy otaczać się pięknymi zapachami dlatego tak chętnie wybieramy się do perfumerii stacjonarnej bądź przeglądamy ofertę perfumerii internetowej w poszukiwaniu nowych, urzekających aromatów. Otuleni ślicznym zapachem nie tylko mamy lepsze samopoczucie ale czujemy się również bardziej atrakcyjni. Często jednak zdarza się, że podczas testowania perfum w drogerii trafiamy na perfumy, które kompletnie nie przypadły nam do gustu i drażnią nasz zmysł powonienia. Jak pozbyć się niechcianego zapachu perfum z naszej skóry bądź ubrań?

Kilka sposobów na pozbycie się drażniącego zapachu perfum

Czasami sama woda i mydło nie wystarczą by zmyć budzący w nas odrazę aromat. W takim wypadku najlepiej zastosować spirytus salicylowy i posmarować nim miejsce, na które zaaplikowaliśmy perfumy. Z takiego zabiegu muszą jednak zrezygnować osoby, borykające się z problemem suchej i wrażliwej skóry. Spirytus bowiem lubi uczulać i może dodatkowo przesuszyć naskórek.

Innym ratunkiem może okazać się dla nas olej. Jeśli nie mamy pod ręką tego kosmetycznego, możemy użyć zwykłej oliwy z oliwek. Wystarczy posmarować miejsce, przesiąknięte brzydkim zapachem by pozbyć się go raz na dobre. To bardzo dobre rozwiązanie głównie ze względu na to, że olej ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry i dodatkowo ją nawilża.

Jeśli nie mamy w zasięgu ręki oliwy z oliwek czy olejku a tylko kosmetyczkę – spokojnie, również będziemy w stanie pozbyć się drażniącego nas zapachu. Przyda nam się do tego płyn do demakijażu. Postępujemy podobnie jak w przypadku oleju – namaczamy nim wacik i smarujemy miejsce, w którym zostały zaaplikowane brzydko pachnące dla nas perfumy.

W walce z nieprzyjemnym zapachem bardzo dobrze radzi sobie także bezzapachowy proszek do prania. Wystarczy wsypać go do wody i zamoczyć w niej ręce a następnie dobrze je umyć – zapach zniknie w mig. To znacznie lepsze rozwiązanie niż mycie rąk zwykłym mydłem.

Jeśli drażniący zapach użyliśmy na naszych ubraniach, wystarczy porządne pranie a na czystej odzieży aromat będzie już niewyczuwalny.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/