Flakon po zużytych perfumach – można go jakoś wykorzystać?

Wybierając się do perfumerii stacjonarnej czy przeglądając ofertę perfumerii internetowej kuszą nas kolorowe, nowoczesne i dopracowane pod każdym względem flakoniki. Decydując się na kupno perfum często sugerujemy się nie tylko zapachem ale również wyglądem buteleczki, w której się znajdują. Dla jednych nie ma to większego znaczenia, dla innych wręcz przeciwnie. Grupa estetów przeglądając półki w perfumerii dokładnie przygląda się każdemu flakonikowi – perfumy według nich muszą nie tylko cieszyć zmysł węchu ale także oko. Z tego właśnie względu producenci starają się wymyślać coraz oryginalniejsze i bardziej finezyjne kształty i wzory flakonów. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wykorzystać zużyty flakon po perfumach, który wyjątkowo przypadł nam do gustu.

Flakon po perfumach – dekoracja a może dodatkowy zarobek?

Dostaliśmy różę bądź mini-bukiecik? Pusta buteleczka po perfumach świetnie sprawdzi się jako wazon. Do flakonu możemy również wsypać kolorowe, ozdobne kamyczki bądź kryształki. Taki element dekoracyjny z pewnością świetnie ozdobi nasze wnętrza.
Zawsze możemy też spróbować sprzedać pusty flakon i w zamian za to otrzymać dodatkowe pieniądze. Swoją ofertę najlepiej wystawić na portalu ogłoszeniowym typu Allegro czy OLX. Niektórzy kupują je w celu powiększenia swojej kolekcji, inni robią z nich różne, fantazyjne i oryginalne dekoracje. Jeśli fakon ozdobiony jest w drogocenne kamienie szlachetne czy złote elementy na pewno sporo zyska na wartości.
Jeśli nie wiemy, w jaki sposób spożytkować elegancką buteleczkę warto pobuszować trochę w sieci, przejrzeć strony i filmiki z serii DIY. Można z nich zaczerpnąć wiele ciekawych inspiracji i pomysłów.

W przypadku gdy nie chcemy kolekcjonować flakonów ani używać ich jako elementy dekoracyjne warto pamiętać o tym, by przy pozbywaniu się ich zadbać o ochronę środowiska. Chodzi tu głównie o segregowanie odpadów.
Pomysłów na wykorzystanie pustych flakoników jest wiele – od nas samych zależy,który z nich wybierzemy. Jeśli nie zwracamy uwagi na wygląd buteleczki i nie ma to dla nas większego znaczenia najlepiej się jej po prostu pozbyć.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/