Czym różnią się perfumy od wody toaletowej czy perfumowanej?

Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez psiknięcia się swoimi ulubionymi perfumami. Zapach, który nas otula często budzi zachwyt wśród innych jak również poprawia nasze samopoczucie. Dzięki niemu czujemy się pewni siebie i bardziej atrakcyjni. Do określenia używanych przez nas zapachów, najczęściej wypowiadamy słowo 'perfumy’ . Jak się jednak okazuje, czasami zapachy znajdujące się na naszym ciele niestety mają niewiele wspólnego z prawdziwymi perfumami. Czym różnią się od siebie poszczególne pachnidła?

Różnica pomiędzy perfumami a wodą perfumowaną czy toaletową

Perfumy zawierają zdecydowanie największą ilość olejków zapachowych bo aż od 15 do nawet 43 % . Perfumy to na swój sposób unikaty – tworzone są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Posiadają ekskluzywny i świetnie prezentujący się pod względem wizualnym flakonik jak również oryginalne opakowanie. Perfumy są tak intensywne, że wystarczy nałożyć niewielką kroplę na ciało, by ich zapach czuć przez cały dzień. Z tego właśnie względu, perfumy najczęściej produkowane są w bardzo małych pojemnościach.

Nieco częściej w naszych kosmetyczkach czy toaletkach można spotkać wody perfumowane. Ich zawartość olejków zapachowych wynosi od 10 do 20% . Wodę perfumowaną można spotkać znacznie częściej niż prawdziwe perfumy. Ich wybór w perfumeriach internetowych czy stacjonarnych jest naprawdę spory. Cena również jest dużo niższa. Woda perfumowana idealnie sprawdzi się na co dzień jak i na wieczorne wyjścia czy imprezy.

Znacznie delikatniejsza od wody perfumowanej jest woda toaletowa. W swoim składzie zawiera od 5 do 10 % związków zapachowych. Jeśli chodzi o zapachy męskie to stanowią je w dużej mierze właśnie wody toaletowe. Są tańsze od wody perfumowanej i oczywiście perfum. Ich cena jednak może się wahać ze względu na pojemność, markę czy perfumerię, w której dokonujemy zakupu.

Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek pachnidła warto wcześniej przejrzeć ofertę perfumerii internetowych bo często można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Perfumeria internetowa, ciesząca się dobrymi opiniami wśród innych klientów często pozwala nam kupić piękny zapach w rozsądnej cenie.

Więcej na temat perfum i innych zapachów można przeczytać tutaj: https://perfumeriada.pl/perfumy-czy-aby-na-pewno .