Czy perfumy mogą nam zaszkodzić?

Z pewnością każdy posiada flakon swoich ulubionych perfum. Odpowiednio dobrany zapach potrafi poprawić nam samopoczucie i sprawić, że czujemy się atrakcyjnie. Używamy ich każdego dnia przy każdej możliwej okazji. Perfumy to także nieodłączny element i uzupełnienie codziennej stylizacji. Wiele osób pachnidła kojarzą się tylko i wyłącznie z dobroczynnym wpływem na nasze ciało i duszę, tymczasem zapachy potrafią również wyrządzić szkodę. Mowa tu przede wszystkim o naszym zdrowiu ale również relacjach społecznych. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co trzeba uważać podczas stosowania perfum i w jaki sposób mogą nam one zaszkodzić.

Jak szkodzą nam perfumy?

Najczęściej występującym problemem po użyciu perfum jest uczulenie. Osoby z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą mogą skarżyć się na wystąpienie wysypki jak również nieprzyjemny świąd. Jeśli wiemy, że nasza skóra źle reaguje na niektóre mikstury, warto przed kupnem swojego wymarzonego pachnidła przetestować go na nadgarstkach czy szyi i sprawić, jak zachowa się skóra w tym miejscu.

Jeśli natomiast posiadamy zapach który bardzo lubimy i z którym nie możemy się rozstać mimo pojawiającego się uczulenia, dobrym wyjściem na pewno okaże się aplikacja perfum na włosy. Nie tylko pozbędziemy się przykrych dolegliwości ale również będziemy mogli cieszyć się lepszą trwałością perfum – włosy bowiem to świetny nośnik zapachów.

Perfumy potrafią poprawiać nasze samopoczucie ale również je pogorszyć. Z pewnością znamy kilka pachnideł, które przyprawiają nas o mdłości i bóle głowy. W towarzystwie niektórych perfum po prostu źle się czujemy – męczą nas one i zamiast koić nerwy, jeszcze bardziej je wzmagają.

Pachnidła również źle znoszą towarzystwo promieni UV. Jeśli wybieramy się na plażę w piękny, słoneczny dzień zrezygnujemy z aplikacji perfum a wybierzemy natomiast lżejszą mgiełkę do ciała. W przeciwnym razie możemy się nabawić niezbyt estetycznych, trudnych do usunięcia plam na naszej skórze.

Artykuł o podobnej tematyce można przeczytać na https://cosmeticnet.pl/szkodliwe-dzialanie-perfum-na-czym-polega/