Czy można używać perfum w trakcie ciąży?

Każda kobieta będąca w ciąży stara się robić wszystko, by zagwarantować dziecku odpowiednie warunki do rozwoju jak również chronić je przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem. To naturalne – każda matka troszczy się o swojego maluszka nawet gdy znajduje się jeszcze w brzuchu. Na prawidłowy rozwój płodu wpływ ma wiele czynników. Kobiety często zastanawiają się, czy stosowanie perfum w trakcie ciąży może zaszkodzić ich dzieciom. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czy skrapianie się ulubionym zapachem może się w przyszłości negatywnie odbić na zdrowiu naszego maluszka.

Perfumy w ciąży – są jakieś zastrzeżenia?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że zapach, który do tej pory był naszym ulubieńcem w trakcie ciąży może przyprawiać nas o mdłości. Za takich stan rzecz odpowiadają hormony, które szaleją w naszym organizmie. Węch zaczyna się wyostrzać i pojawia się nadwrażliwość na niektóre zapachy. W trakcie ciąży mogą się także zmienić nasze upodobania co do perfum. Podczas gdy wcześniej szalałyśmy za perfumami o nutach kwiatowych, nosząc w brzuchu maluszka możemy mieć ochotę na intensywne, ciężkie aromaty – to nie powinno nas dziwić.

Jak do tej pory nie udowodniono jednoznacznie, że perfumy mogą szkodzić naszemu dziecku w okresie prenatalnym. Z tego właśnie względu należy podchodzić do tej kwestii z rozsądkiem. Dobrej jakości perfumy i inne kosmetyki zanim trafią do sprzedaży poddane są testom – nie mogą więc zawierać w swoim składzie żadnych, szkodliwych substancji, które mogłyby zagrażać naszemu zdrowiu. Warto jednak sięgać po perfumy dedykowane właśnie kobietom w ciąży, które nie zawierają alkoholu. Można kupić je chociażby w perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl .

Jeśli już zdecydujemy się na pachnidło z drogerii starajmy się wybierać wody toaletowe – nie są one tak intensywne jak perfumowane i nie zawierają tak dużej ilości alkoholu. Świetnie sprawdzą się również mgiełki do ciała. Są lekkie, delikatne a jednocześnie przyjemnie odświeżają. Na rynku dostępne są także produkty ekologiczne, które posiadają certyfikaty. Charakteryzują się naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia składem. Perfumy ekologiczne w swojej ofercie mają chociażby marki takie jak Kenzo czy DKNY.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/