Czy miejsce, na które aplikujemy perfumy ma znaczenie?

Często zdarza się tak, że zapach który skradł nasze serce i urzekł nasz zmysł powonienia często zawodzi nas swoją trwałością. Tymczasem powodów szybkiego ulatniania się naszego pachnidła może być kilka: od zbyt niskiej ceny perfum, po niewłaściwe ich stosowanie. Mowa to głównie o wybieraniu nieodpowiednich miejsc ciała, na których aplikujemy perfumy.

Wielu z pewnością wydaje się, że nie ma to większego znaczenia gdzie spryskamy się swoim ulubionym zapachem – nic bardziej mylnego. Dzisiaj podpowiadamy, na które miejsca na ciele aplikować perfumy, by były one intensywne i cieszyły nasze nozdrza pięknym zapachem przez większą część dnia.

Gdzie najlepiej aplikować perfumy?

Dobrym nośnikiem perfum bez wątpienia są włosy. Perfumy na nich utrzymują się bardzo długo. Nie jest to jednak rozwiązanie dla osób, które borykają się z przesuszoną czupryną. Alkohol zawarty w perfumach z pewnością nie poprawi kondycji naszych włosów a tylko je pogorszy. Z tego właśnie względu ważne jest, by stosować umiar w tego typu zabiegach i aplikować pachnidło na włosy raz na jakiś czas a nie każdego dnia.

Idealnym miejsce na aplikację perfum są nadgarstki czy szyja. Pachnidło musi mieć zapewnione ciepło by odpowiednio się rozwijać i cieszyć swoją długą trwałością. Jeśli zdecydujemy się na nadgarstki, wystrzegajmy się jednego, poważnego błędu – nie pocierajmy ich o siebie. W takim przypadku możemy zniekształcić zapach i zamiast satysfakcjonującej trwałości otrzymamy całkiem odwrotny skutek.

Pamiętajmy również o tym, by dobrze nawilżyć miejsce, na które chcemy zaaplikować nasze perfumy. Jeśli skóra jest wyjątkowo przesuszona może nawet chłonąć olejki zawarte w naszym pachnidle i tym samym obniżać jego trwałość. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się bezzapachowa wazelina kosmetyczna.

To, że poszukiwania w drogerii czy perfumerii internetowej okazały się strzałem w dziesiątkę pod względem zapachu jeszcze niewiele znaczy – trzeba się nauczyć tego, jak je odpowiednio aplikować by cieszyć się dobrą trwałością.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/